Afera FOZZ, czyli „matka wszystkich afera”, która dotyczyła Funduszu Obsługi Zadłużenia Zagranicznego niewątpliwie była tym ważnym elementem transformacji gospodarczej, która zbudowała wielkie fortuny postkomunistów. 

To właśnie ta afera ukształtowała Polską scenę gospodarczą, tworząc wielkie biznesy w tym „podobno” jeden z czołowych koncernów telewizyjnych w Polsce. Ale to wszystko nie powstało z próżni, to efekt grabieży z FOZZ. Sam FOZZ był projektem, który miał za zadanie obsługę zbankrutowanego Państwa Polskiego, jednak jej nieoficjalnym, nielegalnym celem było skupowanie zadłużenia. Te pieniądze poszły to prywatnej kasy polityków i komunistów. 

Praktycznie każda znacząca opcja polityczna czerpała zyski z tego procederu. Ci, którzy chcieli wyjaśnić sprawę, ginęli w dziwnych okolicznościach. Wypadki, samobójstwa, nagłe zawały to był chleb powszedni. Mogli stracić pamięć, woleli stracić życie. 

Leszek Szymowski, który przez lata prowadził swoje dziennikarskie śledztwo, ujawnia w swojej najnowszej książce pajęczynę powiązań polityków oraz biznesu i ukazuje to, co skrywane było przez lata.

Nigdzie niepublikowany, zaskakujący, wywiad
BEZ CENZURY z Leszkiem Szumowskim

Poznaj SEKRETY AFERY FOZZ,  które nie mogły być umieszczone w książce?

Leszek Szymowski (ur. 1981 w Krakowie) – polski dziennikarz śledczy, fotograf, podróżnik i przedsiębiorca. Publicysta Tygodnika Angora i Najwyższego Czasu! 

Autor kilkuset artykułów o patologiach, które zrodziły się na styku polityki, biznesu, służb specjalnych i zorganizowanej przestępczości. Jako pierwszy ujawnił m.in. związki polskich polityków z mafią pruszkowską i mokotowską. 

Autor artykułów ujawniających kulisy śmierci Marka Papały, Krzysztofa Olewnika, Jacka Dębskiego i Sławomira Petelickiego. Autor 15 książek opisujących kulisy polskiej polityki. 

 Prowadzi kanał na YouTube w którym opisuje kulisy polityki, działalności służb oraz afery III RP.

PARTNERZY WYDANIA

REKOMENDACJE

Stanisław Michalkiewicz

Fundusz Obsługi Zadłużenia Zagranicznego był mechanizmem rozkradania pomyślanym dla nomenklaturowej śmietanki – samego najtwardszego jądra systemu – co znakomicie dokumentuje w niniejszej książce pan Leszek Szymowski. Próbuje on podążać tropem tych znikających kroci, ale nie wszystko można dzisiaj wytropić, bo ślady zacierali pierwszorzędni fachowcy. Grzegorz Braun w swojej najnowszej książce dokonuje rewizji naszej historii. W pierwszym tomie porusza nasze najstarsze dzieje i rozprawia się między innymi z mitem Wielkiej Lechii oraz pokazuje znaczenie religii Chrześcijańskiej, dla Polski oraz Europy.

Jarosław Kornaś

W ’89 kupiłem dzieciom do stacji kreskówkę Brygada RR”. Dwie wiewiórki Chip i Dale rozwiązywały śledztwa. Dochodziło tam do dziwnych i przerażających zdarzeń pozornie ze sobą niezwiązanych. A na końcu zawsze okazywało się, że za wszystkim stoi kot Spaślak”.
 
Ten cytat z filmu „Służby Specjalne” oddaje w pewien sposób ducha czasu. Cytowany szef koncernu medialnego miał swój pierwowzór, a ta stacja telewizyjna podejrzewana jest o to, że była finansowana z pieniędzy FOZZ. Wokół FOZZ dochodziło do dziwnych i przerażających zdarzeń, ginęli ludzie, dokumenty i przede wszystkim zginęły wielkie pieniądze. Między czasie powstawały wielkie fortuny, ale kto dotykał sprawy mógł stracić pamięć, albo życie. Leszek Szymowski w swojej najnowszej książce opisuje szczegółowo mechanizm matki wszystkich afer”. Fundusz ten ma krew na rękach a na wyjaśnieniu tej spawy nie zależało i nie zależy żadnej opcji politycznej, która rządziła krajem przez ponad 30 lat.

Marcin Rola

Książka ta odkłamuje wiele dezinformacji jakie były nam serwowane w postaci informacji. Choćby bardzo dziwna śmierć Michała Falzmanna i postać Kornela Morawieckiego, który przy tym wszystkim był obecny. Styk służb specjalnych, mafii, polityki i biznesu to w wielkim skrócie afera FOZZ. Dodajmy jeszcze, że w tamtych czasach powstało ogromnie dużo firm i spółek, które w obecnych czasach wiodą prym biznesowy w Polsce.

Nigdzie niepublikowany, zaskakujący, wywiad
BEZ CENZURY z Leszkiem Szumowskim

Poznaj SEKRETY AFERY FOZZ,  które nie mogły być umieszczone w książce?

Scroll to Top
Scroll to Top